Co możesz zrobić z deszczówką?

Zbieranie deszczówki to na szczęście coraz bardziej popularny sposób na świadome, oszczędne i ekologiczne gospodarowanie wodą w naszych domach. Warto zadbać o swoje wydatki i przestać marnować tę życiodajną substancję. Coraz częściej odczuwamy niestety efekty suszy, dlatego w związku ze zmianami klimatycznymi instalacja zagospodarowania wody deszczowej to również zabezpieczenie i inwestycja na przyszłość.

Deszczówka to najbardziej naturalna woda. Jest miękka, lekko kwaśna i bogata w substancje odżywcze. Dodatkowo nie zawiera chloru, dzięki czemu jest idealna, aby podlewać trawnik czy rośliny w ogrodzie bądź na tarasie. Jeżeli masz system automatycznego nawadniania ogrodu, również możesz do podlewania wykorzystać zebraną wodę opadową.

 

Łapiąc wodę opadową przy zastosowaniu odpowiednich systemów, możesz zaoszczędzić do 50% wody, która jest Ci niezbędna do codziennych czynności i utrzymania domu w należytym porządku. Pranie, mycie naczyń czy spłukiwanie toalety to czynności, do których nie musisz już wykorzystywać drogiej wody z wodociągów. Deszczówka to czysty zysk!